Навіть якщо сьогодні погано, це не означає, що завтра так і буде. Ось сім речей, які ви можете зробити прямо зараз, щоб зробити завтішній день кращим.

Деякі дні відстій. Це справедливо незалежно від того, ким ви є, де працюєте, скільки грошей заробляєте чи скільки добрих стосунків маєте у своєму житті. Іноді ви нічого не можете зробити, щоб контролювати чи керувати своїм станом справ, щоб відновити день, і вам залишається переживати поганий день, поки він не закінчиться. Ви не можете змінити минуле, і ви, як правило, мало що можете зробити, щоб змінити свої теперішні обставини, але нехай це не вводить вас в оману, і ви думаєте, що ви не можете змінити те, як буде відбуватися завтра.

Якщо у вас поганий день або ви просто хочете, щоб завтра було ще краще, є сім речей, які ви можете зробити прямо зараз, щоб це сталося:

1. Поміркуйте. Припиніть те, що ви робите, і виділіть 15-20 хвилин, щоб обміркувати свій день. Вимкніть або позбудьтеся будь-яких відволікаючих факторів, які можуть заважати вашій здатності мислити чітко та обдумано, і ізолюйтеся, якщо це необхідно. Не судіть суворо свої вчинки і не дозволяйте собі скочуватися до негативних думок на зразок «сьогодні було найгірше». Натомість згадайте все, що пішло не так, а також усе, що пішло правильно. Цінуйте те, що пішло правильно, і спробуйте проаналізувати те, що пішло не так. Що ти можеш зробити інакше завтра? Що робити так само? Знову ж таки, ваша мета тут не винагородити чи покарати себе, а спрямувати себе на кращі дії завтра.

2. Медитуйте. Поки ви ізольовані та не відволікаєтеся, виділіть трохи часу для медитації – це простіше, ніж ви думаєте. Ваша мета тут — звільнити свій розум від будь-яких блукаючих думок, відволікаючих факторів і загального безладу, які можуть напружити вас і посилити ваші негативні почуття. Щоразу, коли у ваш розум з’являється нова думка, візуалізуйте, як ви відпускаєте її та повертаєтеся до стану уважності. Це може вимагати певної практики, але фізичні та психічні переваги численні. Ви почуватиметеся краще, думатимете чіткіше та будете менше напружені – усе це повинно принаймні частково перенестись на завтра.
 
3. Займайтеся спортом і харчуйтеся здорово. Сподіваємося, що у вас залишився хоча б один прийом їжі та трохи вільного часу. Вибирайте здорову, багату поживною речовиною їжу для решти їжі, включаючи цільні зерна, нежирні білки та корисні жири. Фрукти та овочі завжди є хорошим вибором. Це додасть вам більше енергії та покращить настрій, щоб розпочати день, і дасть вам величезну перевагу. Також фізичні вправи, навіть увечері, можуть допомогти вам зняти стрес і додати більше енергії. Це також допоможе вам краще спати, а це означає, що завтра вранці ви прокинетеся бадьорими та відпочилими.

4. Розставте пріоритети. Сьогодні ввечері пожертвуйте часом, щоб присвятити роботі. Вам не потрібно над чимось працювати, натомість ваша робота полягатиме в тому, щоб визначити пріоритети на завтра. Складіть короткий список усього, що вам потрібно зробити, всього, що ви сподіваєтеся зробити, і всього, що було б приємно зробити; вони будуть вашими трьома основними пріоритетними категоріями. Потім вирішіть, з чого ви збираєтеся почати в першу чергу і як ви збираєтеся організувати свій день для решти завдань. Обов’язково залиште трохи часу для несподіваних нових завдань і обов’язків.

5. Встановіть час перерви та тиші. Вашому розуму потрібні періоди відпочинку, щоб розслабитися та звільнитися від стресу. Інакше ви навантажитеся до крайньої межі й у підсумку почуватиметеся жахливо, навіть якщо вижмете додаткову годину робочого часу. Прямо зараз заплануйте собі принаймні дві перерви та зробіть їх пріоритетними. Не дозволяйте собі працювати через них або жертвувати ними з будь-якої причини. Вони стануть вашим часом для декомпресії, дадуть вам чогось очікувати з нетерпінням і дадуть вам можливість підтримувати здоровий настрій цілий день. Цінним також є «тихий час» без активних форм спілкування у фоновому режимі.

6. Встановіть будильник. Заплануйте завтра прокинутися рано і відповідно поставте будильник. Починаючи свій день навіть на 15 хвилин раніше, ніж зазвичай, ви матимете більше часу, щоб підготуватися, менше проблем із заторами під час поїздки на роботу та краще відчуття контролю над своїм життям. Якщо ви можете встати на годину раніше або більше і присвятити час медитації, вправам або здоровому сніданку, зробіть це, але поставте перед собою розумну мету. Спроба встати рано і невдача може бути стресовим і розчаровуючим способом почати день, змушуючи вас відчувати поспіх і перешкоджаючи меті вправи.

7. Постарайтеся провести день кращим. Це набагато важливіше, ніж здається. Те, як ви відчуваєте світ і як реагуєте на нього, значною мірою залежить від вашого настрою, коли ви переживаєте речі. Якщо ви відчуваєте нетерпіння, злість і ніби у вас найгірший день у житті, затор здасться вам неймовірно “прикрим”. Якщо ви вирушили з думкою, що день чудовий і ніщо не втримає вас, затор може здатися гарною можливістю послухати новий альбом, який ви хотіли почути. Прямо зараз візьміть перед собою зобов’язання, що завтра буде кращий день, і інвестуйте в цю віру. Ви будете вражені тим, як це вплине на ваш світогляд.

Не відкладайте ці завдання, інакше ви або забудете їх, або втратите можливість їх виконати. З правильним ставленням, твердим планом і правильними інструментами у вашому розпорядженні навіть хаотичний день може стати впораним. Не дозволяйте одному поганому дню зіпсувати решту вашого тижня — вживайте заходів зараз, щоб завтрашній день став кращим.