Переваги домашніх тварин

Більшість власників домашніх тварин чітко розуміють, які миттєві радості приходять від спільного життя з тваринами-компаньйонами. Проте багато хто з нас не знають про користь для фізичного та психічного здоров’я, яка також може супроводжувати задоволення від притискання до пухнастого друга. Лише нещодавно почалися дослідження з наукового вивчення переваг зв’язку між людиною та твариною.

Домашні тварини еволюціонували, щоб налаштуватися на людей, нашу поведінку та емоції. Собаки, наприклад, можуть розуміти багато слів, які ми використовуємо, але вони ще краще інтерпретують наш тон голосу, мову тіла та жести. І як будь-який хороший друг людини, віддана собака дивитиметься вам у очі, щоб оцінити ваш емоційний стан і спробувати зрозуміти, що ви думаєте та відчуваєте (і, звичайно, визначити, коли наступна прогулянка чи частування).

Домашні тварини, особливо собаки та коти, можуть зменшити стрес, занепокоєння та депресію, полегшити самотність, стимулювати фізичні вправи та грайливість і навіть покращити здоров’я серцево-судинної системи. Догляд за твариною може допомогти дітям рости більш безпечними та активними. Домашні тварини також є цінним товариством для літніх людей. Але, мабуть, найважливіше те, що домашня тварина може додати у ваше життя справжньої радості та безумовної любові.

Будь-яка домашня тварина може покращити ваше здоров’я

Хоча це правда, що люди з домашніми тваринами часто отримують більше користі для здоров’я, ніж ті, хто їх не має, домашня тварина не обов’язково має бути собакою чи котом. Кролик може бути ідеальним, якщо у вас алергія на інших тварин або у вас обмежений простір, але ви все одно хочете мати пухнастого друга, до якого можна притулитися. Птахи можуть заохочувати соціальну взаємодію та допомагати зберігати гостроту розуму, якщо ви доросла людина. Змії, ящірки та інші рептилії можуть бути екзотичними супутниками. Навіть спостереження за рибками в акваріумі може допомогти зменшити м’язову напругу та знизити частоту пульсу.

Дослідження показали, що:

 • Власники домашніх тварин рідше страждають від депресії , ніж ті, хто не має домашніх тварин.
 • У людей з домашніми тваринами артеріальний тиск у стресових ситуаціях нижчий, ніж у тих, хто не має домашніх тварин. Одне дослідження навіть виявило, що коли люди з прикордонною гіпертонією взяли собак із притулку, їхній артеріальний тиск значно знизився протягом п’яти місяців.
 • Гра з собакою, котом чи іншою домашньою твариною може підвищити рівень серотоніну та дофаміну, які заспокоюють і розслаблюють.
 • Власники домашніх тварин мають нижчі рівні тригліцеридів і холестерину (індикатори серцевих захворювань), ніж ті, хто не має домашніх тварин.
 • Пацієнти з серцевим нападом з домашніми тваринами живуть довше, ніж ті, хто не має.
 • Власники домашніх тварин старше 65 років відвідують своїх лікарів на 30 відсотків менше, ніж ті, хто не має домашніх тварин.

Однією з причин такого терапевтичного ефекту є те, що домашні тварини задовольняють основну людську потребу в дотику. Навіть запеклі злочинці у в’язниці демонструють довготривалі зміни у своїй поведінці після спілкування з домашніми тваринами, багато з них відчувають взаємну прихильність вперше. Погладжування, обійми або будь-який інший дотик до люблячої тварини може швидко заспокоїти вас, коли ви відчуваєте стрес чи тривогу. Суспільство домашнього улюбленця також може полегшити самотність , і більшість собак є чудовим стимулом для здорових фізичних вправ, які можуть значно підвищити ваш настрій і полегшити депресію.

Як домашні тварини можуть покращити ваш спосіб життя

Зміна здорового способу життя відіграє важливу роль у полегшенні симптомів депресії , тривоги, стресу, біполярного розладу та посттравматичного стресового розладу. Догляд за домашнім улюбленцем може допомогти вам змінити здоровий спосіб життя:

Збільшення вправ. Виводити собаку на прогулянку, в похід або на пробіжку – це цікавий і корисний спосіб вписати здорові щоденні фізичні вправи у свій розклад. Дослідження показали, що власники собак мають набагато більше шансів задовольнити свої щоденні потреби в фізичних вправах, і щоденні вправи також чудові для тварини. Це поглибить зв’язок між вами, викорінить більшість поведінкових проблем у собак і підтримуватиме вашого вихованця у формі та здоров’ї.

Забезпечення товариства. Суспільство може допомогти запобігти хворобам і навіть збільшити ваше життя років, тоді як ізоляція та самотність можуть викликати симптоми депресії. Догляд за твариною може допомогти вам відчути себе потрібним і бажаним і відвернути увагу від ваших проблем, особливо якщо ви живете самі. Більшість власників собак і котів розмовляють зі своїми домашніми улюбленцями, а деякі навіть використовують їх, щоб вирішити свої проблеми. І ніщо не зрівняється з самотністю, як повернення додому до виляючого хвоста чи муркотіння кота.

Допомога в знайомстві з новими людьми. Домашні тварини можуть бути чудовою соціальною мастилом для своїх власників, допомагаючи вам зав’язувати та підтримувати нових друзів . Власники собак часто зупиняються і розмовляють один з одним під час прогулянок, походів або в парку для собак. Власники домашніх тварин також знайомляться з новими людьми в зоомагазинах, клубах і на тренінгах.

Зменшення тривоги. Суспільство тварини може заспокоїти, допомогти зменшити тривогу та зміцнити впевненість у собі для людей, які хвилюються над виходом у світ. Оскільки домашні тварини, як правило, живуть поточним моментом — їх не хвилює те, що сталося вчора або що може статися завтра — вони можуть допомогти вам стати більш уважними та цінувати радість сьогодення.

Додайте структуру та розпорядок дня. Багатьом домашнім тваринам, особливо собакам, потрібен регулярний графік годування та фізичних вправ. Послідовний розпорядок дня зберігає врівноважену та спокійну тварину, і це також може працювати для вас. Незалежно від вашого настрою — депресії, тривоги чи стресу — один жалібний погляд вашого улюбленця, і вам доведеться встати з ліжка, щоб погодувати його, потренуватися та доглядати за ним.

Забезпечення зняття сенсорного стресу. Дотик і рух — два здорові способи швидко впоратися зі стресом . Погладжування собаки, кота чи іншої тварини може знизити артеріальний тиск і допомогти вам швидко відчути спокій і менше стресу.

Завести собаку, схуднути

Численні дослідження пов’язують наявність собаки з втратою ваги:

  • Річне дослідження в Інституті оздоровлення при Північно-західній меморіальній лікарні в Чикаго показало, що вигул собаки із зайвою вагою допоміг як тваринам, так і їхнім власникам скинути непотрібні кілограми. Дослідники виявили, що собаки надавали підтримку подібно до людей, які тренуються, але з більшою послідовністю та без будь-якого негативного впливу.
  • Інше дослідження, проведене Дослідницьким центром взаємодії людей і тварин, показало, що мешканці державних будинків, які вигулювали собак-терапевтів до 20 хвилин п’ять днів на тиждень, втратили в середньому 14,4 фунтів за рік, не змінюючи свого раціону.
  • Третє дослідження, проведене виробником собачих кормів Mars Petcare, показало, що люди з собакою гуляли на 30 хвилин більше на тиждень, ніж до того, як вони володіли собакою.

 

Переваги домашніх тварин для літніх людей

Окрім забезпечення життєво важливого товариства, домашня тварина може відігравати важливу роль у здоровому старінні , допомагаючи вам:

Знайдіть у житті сенс і радість. З віком ви втратите те, що раніше займало ваш час і давало мету вашому життю. Ви можете піти з кар’єри або ваші діти можуть переїхати далеко. Догляд за домашнім улюбленцем може приносити задоволення і сприяти підвищенню морального духу, оптимізму та почуття власної гідності. Вибір усиновити домашнього улюбленця з притулку, особливо літнього вихованця, може збільшити ваше відчуття задоволення, знаючи, що ви забезпечили домом домашнього улюбленця, який інакше міг би бути підданий евтаназії.

Залишайся на зв’язку. З віком підтримувати соціальну мережу не завжди легко. Вихід на пенсію, хвороба, смерть і переїзд можуть забрати близьких друзів і членів родини. І знайти нових друзів може бути складніше. Домашні тварини, особливо собаки, є чудовим способом для людей похилого віку завести розмови та познайомитися з новими людьми .

Підвищуйте свій життєвий тонус. Ви можете подолати багато фізичних проблем, пов’язаних із старінням, якщо добре піклуватись про себе. Собаки, коти та інші домашні тварини заохочують до грайливості , сміху та фізичних вправ, що може допомогти зміцнити вашу імунну систему та збільшити енергію.

Як домашні тварини допомагають дорослим з хворобою Альцгеймера або деменцією

Як частина хвороби, пацієнти з хворобою Альцгеймера можуть проявляти різноманітні поведінкові проблеми, багато з яких пов’язані з нездатністю справлятися зі стресом.

 • Дослідження Каліфорнійського університету в Девісі дійшли висновку, що пацієнти з хворобою Альцгеймера менше страждають від стресу та мають менше спалахів тривоги, якщо вдома є собака чи кіт.
 • Домашні тварини можуть бути джерелом позитивного невербального спілкування. Грайлива взаємодія та ніжний дотик добре навченої, слухняної тварини можуть допомогти заспокоїти пацієнта з хворобою Альцгеймера та зменшити агресивну поведінку , як і просте перебування в яскравих акваріумах або акваріумах з рибками.
 • У багатьох випадках проблемна поведінка пацієнта є реакцією на стресову реакцію основного опікуна. Домашні тварини можуть допомогти зняти стрес опікунів. Кішки або тварини в клітках можуть бути більш придатними, ніж собаки, які зазвичай вимагають більше догляду та можуть збільшити тягар для тих, хто вже доглядає за пацієнтом з хворобою Альцгеймера.

Користь домашніх тварин для дітей

Мало того, що діти, які ростуть з домашніми тваринами, мають менший ризик розвитку алергії та астми, багато хто також вчиться відповідальності, співчуття та співчуття, маючи собаку чи кішку.

 • На відміну від батьків чи вчителів, вихованці ніколи не критикують і не віддають наказів. Вони завжди люблячі, і їх проста присутність вдома може допомогти створити у дітей відчуття безпеки. Наявність постійного домашнього улюбленця може полегшити тривогу дітей при розлуці , коли мами й тата немає поруч.
 • Любов і товариські стосунки домашньої тварини можуть змусити дитину відчути себе важливою та допомогти їй розвинути позитивну самооцінку.
 • Діти, які емоційно прив’язані до своїх домашніх тварин, краще вміють будувати стосунки з іншими людьми.
 • Дослідження також показали, що домашні тварини можуть допомогти заспокоїти гіперактивних або надмірно агресивних дітей. Звичайно, і тварину, і дитину потрібно привчати до адекватної поведінки один з одним.
 • Домашня тварина може допомогти розвинути молодий і розвивається розум, навчивши дитину співпереживання та розуміння. Діти можуть розмовляти зі своїм вихованцем, не боячись бути відкинутими, що дає їм змогу зміцнити свою впевненість і навіть словниковий запас.
 • Завести навіть маленьку тваринку в клітці, наприклад, морську свинку або хом’яка, — чудовий спосіб навчити дитину відповідальності.

Як і дорослі, діти можуть отримати користь від гри з домашніми тваринами. Це може бути джерелом спокою та розслаблення, а також джерелом стимуляції для мозку та тіла. Гра з домашнім улюбленцем може навіть стати дверима до навчання для дитини. Це може стимулювати уяву та цікавість дитини. Винагорода від навчання собаки виконувати новий трюк, наприклад, може навчити дітей важливості наполегливості. Догляд за пухнастим другом також може принести дитині ще одну користь: неймовірну радість.

Діти з порушеннями навчання та іншими проблемами

Деякі діти з аутизмом або іншими труднощами в навчанні краще спілкуються з домашніми тваринами, ніж з людьми. Діти-аутисти часто покладаються на невербальні сигнали для спілкування, як це роблять тварини. А навчитися спочатку спілкуватися з домашнім улюбленцем може навіть допомогти дитині-аутисту у її взаємодії з людьми.

 • Домашні тварини можуть допомогти дітям з вадами навчання навчитися регулювати стрес і заспокоюватися, що робить їх краще підготовленими для подолання викликів їх розладу.
 • Гра та вправи з собакою чи котом можуть допомогти дитині з розладами навчання залишатися пильною та уважною протягом дня. Це також може бути чудовою протиотрутою від стресу та розчарування, спричинених нездатністю до навчання.
 • Навчання верховій їзді в місцевій стайні може допомогти підняти самооцінку дітей-інвалідів, поставивши їх на більш рівний рівень з дітьми без інвалідності.

Мати домашнього улюбленця – це велике зобов’язання

Незважаючи на всі переваги, важливо пам’ятати, що домашня тварина не є чудодійним засобом від психічних проблем. Мати домашнього улюбленця корисно і комфортно лише для тих, хто любить і цінує домашніх тварин і має час і гроші, щоб підтримувати вихованця щасливим і здоровим. Якщо ви просто не «тварина», володіння домашніми тваринами не принесе вам жодних переваг для здоров’я чи покращить ваше життя.

Навіть якщо ви любите тварин, важливо розуміти все, що передбачає догляд за домашнім улюбленцем. Володіння домашнім улюбленцем — це серйозне зобов’язання, яке триватиме протягом усього життя тварини, можливо, 10 або 15 років у випадку собак. І в кінці цього зобов’язання ви зіткнетеся з горем і трауром, які приходять із втратою коханого супутника.

Інші недоліки володіння домашнім улюбленцем включають:

Домашні тварини коштують грошей . Рахунки за харчування, ветеринарну допомогу, ліцензії, витрати на догляд, іграшки, постільну білизну, оплату проживання та інші витрати на технічне обслуговування можуть зрости. Якщо ви безробітний або літній, з обмеженим фіксованим доходом, вам може бути важко впоратися з витратами на володіння домашніми тваринами.

Домашні тварини вимагають часу та уваги . Як вам скаже будь-який власник собаки, немає нічого терапевтичного в тому, щоб повернутися додому до собаки, яка весь день була замкнена в будинку сама. Собакам потрібні щоденні вправи, щоб залишатися спокійними та врівноваженими; більшість інших домашніх тварин потребують щонайменше щоденного догляду та уваги.

Володіння домашньою твариною може призвести до обмеження вашої соціальної активності . Собаку можна залишати одну лише на обмежений час. Навчаючи свого собаку, ви зможете брати його з собою, наприклад, відвідувати друзів, виконувати справи або сидіти біля кав’ярні, але ви не зможете миттєво виїхати на вихідні без спочатку організуйте догляд за своїм вихованцем.

Домашні тварини можуть бути руйнівними . З будь-якою домашньою твариною може випадково статися вдома. Деякі коти можуть розривати оббивку, а деякі собаки гризти взуття. Хоча дресирування може допомогти викорінити негативну, деструктивну поведінку, вони залишаються поширеними у тварин, яких залишають наодинці без вправ або стимуляції протягом тривалого часу.

Домашні тварини вимагають відповідальності . Більшість собак, незалежно від розміру та породи, здатні завдати шкоди людям, якщо їхні господарі не поводитимуться з ними відповідально. Навіть кішки можуть подряпати або вкусити. Власники домашніх тварин повинні бути обережними щодо будь-якої небезпеки, особливо навколо дітей.

Домашні тварини несуть ризик для здоров’я деяких людей . Хоча є деякі захворювання, які можуть передаватися від кішок і собак до їхніх опікунів, алергія є найпоширенішою небезпекою для здоров’я у власності домашніх тварин. Якщо у вас або члена вашої родини діагностовано алергію на домашніх тварин, уважно подумайте, чи можете ви жити з цими симптомами, перш ніж взяти домашню тварину у власність. Також врахуйте, що деякі друзі або родичі з алергією можуть більше не мати змоги відвідувати ваш дім, якщо у вас є домашня тварина.

Як знайти ідеального вихованця

Якщо ви вирішили, що мати домашнього улюбленця – це те, що вам підходить, вітаємо: ви збираєтеся відкрити своє життя унікальним і корисним стосункам. Хоча люди, які мають домашніх тварин, як правило, щасливіші, більш незалежні та почуваються в більшій безпеці, ніж ті, у кого немає домашніх тварин, важливо вибрати тип домашньої тварини, який найкраще відповідає вашим потребам і способу життя.

Поговоріть з іншими членами вашої родини та погодьтеся, яких якостей ви хочете мати у домашнього улюбленця, а яких – уникати.

Спосіб життя впливає на вибір домашньої тварини

Невелика активність на свіжому повітрі . Якщо більшу частину часу ви проводите вдома, подумайте про домашніх тварин, які із задоволенням залишаться з вами в цьому середовищі. Вам може сподобатися грати з котиком чи зайчиком або обіймати їх; неквапливі прогулянки зі старшою собакою; спостереження за рибами або рептиліями; або розмовляти чи співати разом із птахом.

Високий рівень активності . Якщо ви більш активні та любите щоденні заняття поза домом, особливо прогулянки або біг, енергійна собака може підійти вам. Собачі компаньйони процвітають під час вправ на свіжому повітрі, щоб ви були в русі.

Маленькі діти та люди похилого віку . Сім’ї з маленькими дітьми або людьми похилого віку, які живуть у своїх будинках, повинні враховувати розмір і рівень енергії домашньої тварини. Цуценята та кошенята зазвичай дуже активні, але делікатні створіння, з якими потрібно поводитися обережно. Великі або буйні собаки можуть випадково пошкодити або перекинути маленьку дитину або дорослого, який невпевнено стоїть на ногах.

Інші тварини в домашньому господарстві . Подумайте про постійне щастя та здатність пристосовуватися до домашніх тварин, які у вас уже є. Хоча вашій кішці чи собаці може бути приємно мати друга-тварину, з яким можна пограти, домашня тварина, яка мала ексклюзивний доступ до вашої уваги, може обурюватися, ділиться з вами.

Домашня обстановка . Якщо важливий охайний, охайний дім, без шерсті тварин, випадкових брудних слідів і «нещасних випадків», то собака чи довгошерстий кіт, які гуляють вільно, можуть бути не найкращим вибором. Можливо, ви захочете вибрати домашніх тварин, які обмежені своїми приміщеннями, наприклад риб, птахів, хом’яків або рептилій.

Турбота про озеленення . З певними домашніми тваринами ваш ландшафт постраждає. У багатьох собак виникне спокуса вирити нори у вашому газоні, а собача сеча може залишати жовті плями — дехто каже, що незмінені самки завдають найбільшої шкоди.

Часові зобов’язання . Нарешті, і, мабуть, найважливіше, майте на увазі, що ви візьмете на себе зобов’язання, яке триватиме все життя домашнього улюбленця — можливо, 10, 15 або 20 років із собакою чи котом; до 30 років і більше з птахом. Ви, звичайно, можете взяти старшу собаку чи кішку з притулку чи групи порятунку та забезпечити тварину люблячим домом для старших років.

Зрештою, вибираючи домашнього улюбленця, будьте чесними перед собою щодо способу життя, який вам подобається, і того, за якою твариною ви хотіли б піклуватися. Якщо ви сумніваєтеся в догляді за більшою твариною, почніть з малого, візьміть рибу або меншу тварину в клітці. Подивіться, як це підходить, і починайте далі.

Притулок і порятунок тварин

Незалежно від того, змішані чи чистокровні, собаки та коти, взяті з притулку чи групи порятунку, є чудовими домашніми тваринами. Здебільшого домашні тварини потрапляють до притулку не з власної вини. Можливо, їхній власник помер чи переїхав у місце, де заборонено домашні тварини, або домашня тварина просто була покинута безвідповідальними власниками, які купили їх із примхи, а пізніше виявили, що вони не можуть або не хочуть належним чином за ними доглядати. Якщо будь-яка тварина з притулку або тварина-рятувальник демонструє агресивну поведінку, її зазвичай піддають евтаназії, а не пропонують для усиновлення.

Групи рятувальників намагаються знайти відповідні домівки для небажаних або покинутих собак, котів та інших домашніх тварин, багато з яких взято з притулків, де в іншому випадку вони були б піддані евтаназії. Зазвичай волонтери доглядають за тваринами, поки вони не знайдуть постійний дім. Це означає, що рятувальники часто добре знайомі з характером домашнього улюбленця і можуть порадити вам, чи підійде цей вихованець для ваших потреб.

Взявши тварину з притулку або рятувальної організації, ви не тільки дасте дім гідному домашньому улюбленцю, але й, ймовірно, врятуєте життя тварини.

Уникайте цуценят, які продаються в зоомагазинах та в Інтернеті

Щенячі заводи схожі на фабрики з виробництва собак, які випускають цуценят заради прибутку, ігноруючи потреби цуценят та їхніх матерів. Собаки-матері проводять все своє життя в тісних клітках або розплідниках з невеликою або взагалі без особистої уваги чи якості життя. Коли собаки-мати і батько більше не можуть розмножуватися, їх викидають або вбивають. Собаки з щенячих заводів часто хворіють і несоціалізовані.

Лише в Сполучених Штатах є понад 10 000 щенячих заводів, і вони зазвичай продають в Інтернеті або через рекламні оголошення, барахолки та зоомагазини. Насправді більшість цуценят, які продаються в зоомагазинах і в Інтернеті, походять із щенячих заводів, навіть якщо продавці рекламують себе як «відповідальних» заводчиків або обіцяють «домашніх» цуценят.

Щоб зупинити цей цикл жорстокості, виберіть свого наступного вихованця з притулку чи групи порятунку або придбайте собаку лише у відповідального заводчика, який покаже вам, де цуценя та його мати народилися та виросли.

 

Вибір між собакою чи котом

Собаки та коти – найпоширеніші домашні тварини. Хоча іноді ви побачите, як хтось вигулює кота на повідку або собаку, яка використовує лоток, зазвичай потреби та природна поведінка собак і котів відрізняються:

В приміщенні або на вулиці

Коти: домашнім котам іноді подобається бути на свіжому повітрі, але вони можуть заблукати.

Собаки: собакам потрібні щоденні фізичні вправи та прогулянки на свіжому повітрі. Навіть якщо у вас є великий огороджений задній двір, де вони можуть побігати і сходити в туалет, їм все одно знадобиться щоденна прогулянка.

Навчання

Кішки: Основне дресирування кішок зазвичай включає використання лотка та відсутність пазурів у меблях. Кішки чинять опір навчанню.

Собаки: собакам потрібно набагато більше дресирування, ніж котам. Більшість собак люблять дресирувати, тому що це дає їм чим зайнятися. Вони також мають вроджене бажання догодити своїм людям.

Особистість

Кішки: якщо ви любите спокій і незалежність у поєднанні з грайливістю, кіт, швидше за все, вас задовольнить.

Собаки: якщо ви хочете, щоб вас радісно вітали щоразу, коли ви повертаєтесь додому, собака — кращий вибір.

Комунікабельність

Коти: Коти часто задоволені тим, що їх залишають наодинці (за винятком, звичайно, випадків, коли ви б хотіли, щоб вони залишили вас наодинці).

Собаки: собакам, як правило, подобається спілкуватися з людьми та іншими собаками.

Альтернативи володінню домашніми тваринами

Якщо у вас немає часу, грошей або можливості постійно мати домашнього улюбленця, все одно є способи відчути користь для здоров’я від перебування з тваринами. Навіть короткі періоди, проведені з собакою або котом, можуть принести користь і вам, і тварині.

Ви можете попросити вигуляти собаку сусіда, наприклад, або стати волонтером у притулку для тварин. Більшість притулків для тварин або груп порятунку запрошують волонтерів, які допомагають доглядати за безпритульними домашніми тваринами або допомагають під час усиновлення. Ви не тільки допоможете собі, але й поспілкуєтеся з тваринами та потренуєте їх, зробивши їх більш придатними для усиновлення.

Деякі притулки для тварин і групи порятунку пропонують програми «оренди» домашніх тварин. Собак і котів, які доступні для всиновлення, можна виводити на прогулянки чи ігри. Ви також можете тимчасово виховати тварину, поки для неї не знайдуть постійний дім, або щоб вирішити, чи підходить вам тварина.

Різноманітні організації пропонують спеціально навчених терапевтичних собак і котів для відвідування дитячих лікарень, будинків престарілих, хоспісних програм, притулків і шкіл. Під час цих візитів людей запрошують погладити тварин, що може покращити настрій і зменшити стрес і занепокоєння.