Якщо ви коли-небудь відвідували уроки йоги, ви, напевно, чули, як інструктор закінчував уклоном і сказав «Намасте». В Індії це санскритське слово та жест є поширеними та зрозумілими. На Заході це божественне привітання часто використовують без повного знання та розуміння його значення та правильного використання. Проте в Індії це звичайне вітання, яке використовується в повсякденному житті. Знання, відданість і повага є ключовими компонентами для розширення сенсу, що лежить в основі улюбленого способу йоги завершити практику йоги.

Що означає Намасте?

Щоб зрозуміти значення Namaste, нам потрібно розбити слово на три частини. У першій частині корінь слова Namah перекладається як «уклін», «поклоніння» або «шанобливе привітання». Середнє As перекладається як «Я», а закінчення Te означає «тобі». Таким чином, дослівний переклад: «Я смиренно вклоняюся тобі». У філософії йоги вважається, що кожна людина містить крихітну іскру божественної єдності під назвою Атман або Брахман. Тож у цьому контексті йоги справжнім значенням Намасте стає «божественна іскра в мені схиляється перед божественним у тобі».

Як вимовляється Намасте

Намасте вимовляється як «Нах-мах-стей» і зазвичай вимовляється з легким поклоном і зі стиснутими разом руками в Анджалі мудрі або молитовній позі. Ваші очі можуть бути відкритими, дивлячись в очі іншої людини, або очі можуть бути закритими. Наприкінці уроку йоги вчитель зазвичай закінчує Намасте. Очікується, що учні скажуть Намасте вчителю та всім іншим учням. Говорячи Намасте комусь, відчуйте, як ваше серце сповнене любові, доброти, вдячності та поваги до них.

Що таке жест Намасте?

Жест рукою, пов’язаний з поклоном Намасте, називається Анджалі Мудра. Цей жест використовується в традиціях йоги як знак поваги і як просте привітання миру. Зближення наших долонь у серцевій чакрі збільшує потік божественної любові, доброти та співчуття. Схилення голови та закривання очей допомагає нам віддатися божественному всередині. Роблячи це, ми виявляємо свою вдячність за те, що ми живі, і шануємо божественну душу один в одному.

Чому кажуть Намасте?

Сказання Намасте – це милий і скромний спосіб висловити повагу до іншої людини. Це дозволяє висловити доброту, чистоту серця та побажання добра іншій людині. Промовляння Намасте дає потужну можливість побачити та визначити добро та чесноту в інших. Намасте також використовується як підтвердження єдності, рівності та єдності між людьми в спільноті йоги та в інших азіатських духовних практиках.

Ви повинні сказати Намасте?

Подібно до співу Ом, ви можете або не можете відчувати себе комфортно, вклоняючись і вимовляючи Намасте в кінці заняття йогою. Якщо вам незручно говорити Намасте, знайте, що цілком нормально мовчати і просто вклонятися. Ви також можете прошепотіти або сказати подумки інше слово, яке має схоже для вас значення.

Існує багато причин, чому вам не подобається говорити Намасте:

  • Ви не розумієте значення та призначення цього слова.
  • Це виглядає культурно нечутливим або недоречним для використання.
  • Це не узгоджується з вашими релігійними переконаннями.
  • Ви не відчуваєте себе добре, коли говорите слова на санскриті.
  • Ви не відчуваєте, що маєте достатньо досвіду в йозі, щоб повністю втілити суть слова.

Не всі вчителі говорять Намасте

Деяким інструкторам йоги незручно закінчувати заняття з Намасте. Замість цього вони кажуть «дякую» або використовують інше подібне слово, щоб сигналізувати про закінчення практики. Деякі вчителі також дзвонять у дзвінок, курант або співаючу чашу. Вчителі бікрам-йоги часто залишають кімнату, нічого не кажучи. Кундаліні-йоги закінчують свою практику, вимовляючи мантру Гурмукхі Сат Нам, що перекладається як «Я істина» або «Моя сутність — істина». Інструктори з йоги Кріпалу часто використовують Джай Бхагван, що означає «нехай Божественне у вас переможе».

Анджалі Мудра

Запитуючи групу вчителів або студентів, що для них означає Намасте, ми зазвичай чуємо широкий спектр ідей. Більшість із них включає світло, любов, божественне чи честь. Можливо, найпоширенішим є щось на кшталт: «божественне в мені схиляється перед божественним у тобі й шанує його». – Марк Стівенс